Grupa Badawcza Inteligencji Obliczeniowej i Modelowania

Modelowanie procesów przy użyciu sztucznej inteligencji i algorytmów uczenia maszynowego, projektowanie oraz implementacja systemów komputerowych oraz cyber-fizycznych. Wykorzystanie metod optymalizacji do rozwiązywania problemów inżynierskich, w tym także w obszarze analizy i segmentacji zdjęć mikrostruktur przy użyciu sieci konwolucyjnych. Metody numeryczne do modelowania materiałów i procesów, w tym cyfrowe bliźniaki procesów. Wysokowydajne modele stochastyczne do przewidywania mikrostruktury materiałów metalicznych oraz modelowanie dyfrakcji elektronów i pozytonów. Narzędzia NLP i ontologie do identyfikacji pojęć w języku technicznym. Metody optymalizacji własności mechanicznych materiałów.
Komputerowe laboratoria
Współpraca:
Politechnika Łódzka, Katedra Technologii Materiałowych i Systemów Produkcji
TUBAF Bergakademie Freiberg Institut für Metallformung
Diagnostyka S.A.
Oddział Kliniczny Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej
Arcelor Mittal Poland
CMC
StalProdukt
Konstruktion
Vesuvius