Nazwa handlowa
Automatyczny ubijak Proctora firmy Multiserw Morek
Opis techniczny

Aparat wyposażony w 2 formy pomiarowe o średnicy 100 mm i 150 mm.

Warunki udostępniania infrastruktury

Urządzenie dostępne tylko na miejscu w laboratorium. Osobami upoważnionymi do obsługi są wyłącznie pracownicy Katedry Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej WGGiOŚ AGH. Zlecenia i umowy na wykonanie badań dla podmiotów zewnętrznych realizowane są na podstawie formalnego zamówienia (formularz dostępny na stronie: http://home.agh.edu.pl/~labgg/dokumenty/) po rejestracji tematu w Biurze Administracyjnym WGGIOŚ. Przyjęcie prac do realizacji wymaga zgody Kierownika LBGiG.

Rodzaj akredytacji / certyfikatu:
Nie dotyczy
Rodzaj dostępu
Zewnętrzna
Możliwości badawcze

Urządzenie umożliwia: (a) oznaczanie wilgotności optymalnej, tj. ilości wody potrzebnej do największego zagęszczenia gruntu (b) oznaczanie maksymalnego ciężaru objętościowego szkieletu gruntowego wg PN-EN 13286-1:2022-04 i PN-EN 13286-2:2010 metodą normalną i zmodyfikowaną, (c) zagęszczanie próbek do badań CBR. 

Data ostatniej aktualizacji
27 maja 2023 15:21
Rok wprowadzenia do użytkowania
2013
Możliwości pomiarowe

Badania aparatem wykonuje się przy zagęszczeniu gruntów pod budowę lotnisk, nawierzchni drogowych, kolejowych, boisk i innych nasypów budowlanych. Aparat umożliwia kilka wariantów oznaczenia wilgotności optymalnej w różnych cylindrach dla standardowej i zmodyfikowanej metody zagęszczania gruntów rodzimych spoistych i sypkich, kruszyw oraz ich mieszanek. 

Zdjęcia
Aparat Proctor
Aparat Proctor